Dlh zdravotníckych zariadení dosiahol na poistnom takmer 114 mil. eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 22. novembra (TASR) – Zdravotnícke zariadenia dlhovali Sociálnej poisťovni (SP) ku koncu októbra na poistnom takmer 114 miliónov eur. Od minuloročného decembra ich dlh narástol o 27,6 milióna eur. Vyplýva to z informácie o vývoji pohľadávok Sociálnej poisťovne (SP) pre vládu.

Dlh zdravotníckych zariadení v pôsobnosti MZ SR dosiahol výšku 76,8 milióna eur. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom sa zvýšil o 2,3 milióna eur. S neuhradenými dlhmi sa v súčasnosti trápia Univerzitná nemocnica Bratislava, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava a Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica.

Voči SP majú transformované zdravotnícke zariadenia dlh vo výške 37,2 miliónov eur. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom je to o 731.000 eur viac. SP v súčasnosti eviduje 10 transformovaných zdravotníckych zariadení s dlhom: Nemocnicu s poliklinikou v Považskej Bystrici, Nemocnicu s poliklinikou Dunajská Streda, a.s., Nemocnicu A. Wintera, n.o., Piešťany, Nemocnicu s poliklinikou Nové Mesto nad Váhom, n.o., Nemocnicu s poliklinikou Myjava, Nemocnicu s poliklinikou Ilava, n.o., Liptovskú nemocnicu s polikliniku MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš, Všeobecnú nemocnicu s poliklinikou, n.o., Veľký Krtíš a Špecializovanú nemocnicu pre ortopedickú protetiku Bratislava, n.o.

K 31. októbru eviduje SP celkovo 20 zdravotníckych zariadení s dlhom. Päť z nich je v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR a 15 je transformovaných zdravotníckych zariadení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.