VIDEO: V Košiciach nainštalovali hovoriace semafory pre nevidiacich

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Košice 27. januára (TASR) – Už od konca minulého roku slúžia chodcom v Košiciach „hovoriace“ semafory. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová, zatiaľ boli nainštalované dva - na priechode na Gemerskej ulici a Triede SNP Nová nemocnica.

„Boli namontované po dohode s Úniou nevidiacich z dôvodu zvýšenia bezpečnosti chodcov – nevidiacich na delených priechodoch, ktoré sa prechádzajú na dva signály,“ doplnila. Takáto akustická svetelná signalizácia je pre nich bezpečnejšia. „Na stredovom deliacom ostrovčeku dostávajú informáciu o možnosti bezpečne dokončiť prechod cez širokú cestu,“ dodala Šnajdárová.

Jedným z dôvodov na výber umiestnenia semaforov bolo aj to, že práve Základnú školu Gemerská navštevujú aj slabozrakí žiaci. Tento semafor je na ostrovčeku na priechode pre chodcov medzi školou a poliklinikou a informuje ľudským hlasom o zmene farby.

Cena za obe zariadenia bola podľa Šnajdárovej 820 eur, pričom doteraz používaná akustická signalizácia, tzv. klepátko, stojí 150 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.