Cestári upozorňujú vodičov na hmlu a zľadovatený sneh

Ilustračné foto Foto: TASR - Pavol Ďurčo

Bratislava 14. februára (TASR) - Všetky sledované cesty, diaľnice, rýchlostné komunikácie a horské priechody na Slovensku sú zjazdné. Vodiči si však musia dávať pozor na niektorých miestach na zľadovatený sneh či poľadovicu. Cesta I/50 je za Prievidzou smerom na Handlovú z dôvodu dopravnej nehody uzavretá v jednom smere. Obísť toto miesto je možné cez obec Veľká Čausa. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojej webovej stránke www.zjazdnost.sk.

Zľadovatený sneh do hrúbky tri centimetre sa podľa SSC nachádza na cestách druhej triedy Semeteš - Turzovka, Mengusovce - Vyšné Hágy, Podbanské - Tatranská Polianka, Tatranská Štrba - Štrbské Pleso, Stakčín - Ulič a tretej triedy Svit - Tatranská Polianka. Taktiež v oblastiach Budatína, Čeboviec, Slovenských Kľačian, Veľkého Krtíša, Makova, Žiliny Rajca, Lenartova a Bytče.

SSC upozorňuje, že približne trojkilometrový úsek cesty medzi Úhornou a Pačanským kopcom bude uzavretý do 31. marca, pretože tam nie je zabezpečovaná zimná údržba.

Na horskom priechode Šturec hrozí podľa SSC padanie skál na vozovku. Horský priechod Zbojská je uzavretý pre vozidlá nad 3,5 tony. Cesta medzi Nitrianskym Pravnom - Fačkovským sedlom a Oslanmi - Cerovou je uzatvorená pre vozidlá dlhšie ako desať metrov.

Vodiči by si mali dnes dávať pozor aj na tvorbu poľadovice. Ako informuje SSC, tá sa môže tvoriť pri teplotách okolo bodu mrazu, pri dažďových, zmiešaných či snehových zrážkach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.