Kurz eura sa mierne zastavil na 1,1354 USD/EUR

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 17. februára (TASR) - Investori na devízovom trhu zatiaľ reagujú uvoľnene na hroziacu platobnú neschopnosť Grécka. Pondelkové (16. 2.) rokovanie ministrov financií eurozóny o riešení gréckych dlhových problémov skončilo bez výsledku. Kurz spoločnej európskej meny sa dnes ráno nachádzal na o niečo vyššej úrovni, ako bolo dno, kam klesol po oznámení o stroskotaní rokovaní. Informovala o tom agentúra DPA.

Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1354 USD, keď predtým jeho kurz padol až na 1,1321 USD/EUR. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v pondelok napoludnie referenčný kurz na 1,1408 USD/EUR.

Podľa odhadov Commerzbank sa aktuálne pravdepodobnosť vystúpenia Grécka z eurozóny (takzvaný Grexit) zvýšila na 50 %. Napriek tomu v rekcii na to nezavládla na devízovom trhu panika, v ktorú dúfala grécka vláda, komentoval vývoj expert Commerzbank Ulrich Leuchtmann.

V priebehu dneška bude veľa závisieť od vývoja na trhu s dlhopismi štátov eurozóny. Ak nebudú dlhopisy ostatných krízou zasiahnutých krajín eurozóny, ako sú Španielsko alebo Portugalsko, výraznejšie reagovať na hroziace vystúpenie Grécka z menovej únie, Leuchtmann dokonca počíta so zotavením kurzu eura. "Potom sa bude Grexit interpretovať ako dôkaz, že Európa je schopná sankcionovať porušenie dohôd."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.