Taliansko nalieha na OSN,aby našla politické riešenie situácie v Líbyi

Matteo Renzi Foto: TASR/AP Photo

Rím 18. februára (TASR) - Taliansko vyvíja nátlak na Organizáciu Spojených národov (OSN), aby robila rýchlejšie kroky v hľadaní politického riešenia v Líbyi, kde sa prudko zhoršuje bezpečnostná situácia.

Minister zahraničných vecí Paolo Gentiloni v prejave v parlamente dnes vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby "zrýchlilo svoje kroky, kým nebude neskoro". Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Gentiloni niekoľko hodín pred dnešným mimoriadnym zasadnutím Bezpečnostnej rady OSN o Líbyi povedal, že OSN musí "zdvojnásobiť svoje snahy" v podporovaní dialógu medzi Líbyjčanmi, ktorí sú rozdelení medzi súperiace milície, islamistické frakcie a bojujúce konkurenčné kmene.

Gentiloni zdôraznil, že situácia má jediné riešenie, a to politické.

Minulý týždeň sa ešte zdalo, že Taliansko podporuje vojenský zásah v Líbyi. Premiér Matteo Renzi však potom začal klásť dôraz na diplomaciu.

Egypt začal tento týždeň nálety v susednej Líbyi. Reagoval tak na video zverejnené organizáciou Islamský štát (IS), na ktorom bolo zachytené brutálne zavraždenie 21 egyptských koptských kresťanov v Líbyi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.