Hlavný index nemeckej akciovej burzy pokračuje v dynamickom raste

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom/Tokio 23. februára (TASR) - Nemecký akciový trh povzbudila predbežná dohoda zainteresovaných strán v gréckej dlhovej dráme a na začiatku nového týždňa pokračuje v dynamickom raste. Informuje o tom DPA.

Index Dax 30, hlavný index nemeckej burzy cenných papierov vo Frankfurte nad Mohanom, pokračuje dnes v prekonávaní svojho rekordu. Krátko po otvorení obchodovania vzrástol na 11.158,55 bodu. Prekonal piatkový (20. 2.) rekord, v ktorom voči predchádzajúcemu dňu stúpol o 0,84 % na 11.143,49 bodu.

Na rekordnú úroveň sa dnes zdvihli aj ďalšie dôležité indexy frankfurtskej burzy, index stredne veľkých firiem MDax a index technologických firiem TecDax. Eurostoxx 50, hlavný akciový index eurozóny, však klesol o 0,88 % na 3521,26 bodu.

Atény by mali dnes predložiť svojim medzinárodným veriteľom prvý zoznam reformných opatrení. Posúdia ho Európska komisia, Európska centrálna banka a Medzinárodný menový fond. Pokiaľ vyjadria s reformami spokojnosť, predĺžia súčasnú pomoc Grécku, ktoré už roky zápasí s finančnou a hospodárskou krízou.

Na novú rekordnú úroveň sa dostal aj index Nikkei 225, hlavný akciový index tokijskej burzy cenných papierov. V porovnaní s piatkovým (20. 2.) záverom vzrástol o 134,62 bodu (+ 0,73 %) a dnes skončil na rekordnej hodnote 18.466,92 bodu. Mierne vzrástol aj druhý hlavný index burzy Topix.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.