SOPK po 13. raz ocení podnikateľov za etiku v podnikaní

logo SOPK Foto: SOPK

Bratislava 25. februára (OTS) - Víťaza 13. ročníka súťaže, jedinej na Slovensku, ktorá oceňuje etické správanie sa podnikateľov, vyhlásia v apríli 2015 na výročnom Zhromaždení delegátov SOPK. Záštitu nad súťažou prevzal predseda vlády Robert Fico.

Veľká cena SOPK je ocenením korektného správania sa podnikateľov, je ocenením tých, ktorí sú spoľahlivými obchodnými partnermi, majú dôveru svojich zamestnancov, zákazníkov i širokej verejnosti. „Podnikateľská etika ovplyvňuje efektívnosť podnikania a prispieva aj k pozitívnemu vývoju slovenskej ekonomiky ako celku. Podnikateľov, ktorí ju uplatňujú, si treba vážiť. Aj preto sa odovzdávanie Veľkej ceny SOPK stalo neoddeliteľnou súčasťou každoročného zhromaždenia delegátov komory, záštitu nad súťažou máva predseda vlády a cenu odovzdávajú najvyšší ústavní činitelia na čele s prezidentom republiky,“ vysvetľuje predseda SOPK Peter Mihók.

Víťazné firmy majú právo po celý rok (do vyhlásenia nových víťazov v ďalšom ročníku) používať logo súťaže Veľká cena SOPK vo všetkej svojej komunikácii. Aby aj takto propagovali svoje dobré meno v podnikateľskej i širokej občianskej verejnosti doma aj vo svete. „Nie je to samochvála. Je to prirodzený a logický spôsob, ako dať okoliu vedieť, že ste iní, že podnikáte s rozumom, ale i s citom. S citom pre zodpovednosť, slušnosť a morálku. Upozorniť na seba prostredníctvom súťaže Veľká cena SOPK by malo byť cťou. Pre Slovenskú obchodnú a priemyselnú komoru, že jej členovia podnikajú v súlade s etickými princípmi, a pre firmy, že si ich úsilie niekto všimol a ocenil,“ dodáva predseda SOPK Peter Mihók.

Víťazmi 12. ročníka pred rokom sa stali Železiarne Podbrezová a Samsung Electronics Slovakia Galanta.

Podnikatelia, ktorí majú záujem zapojiť sa do súťaže, musia prihlášku poslať alebo doručiť priamo Úradu SOPK, prípadne aj prostredníctvom regionálnych komôr SOPK na adresu: Slovenská obchodná a priemyselná komora, Gorkého 9, 816 03 Bratislava.

Podrobnejšie informácie záujemcom poskytnú všetky regionálne komory SOPK (v každom krajskom meste má sídlo jedna regionálna komora) alebo Ing. Darina Knapiková, tajomníčka predsedu SOPK, e-mail: darina.knapikova@sopk.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.