Na niektorých cestách Žilinského kraja sa nachádza kašovitý sneh

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo

Žilina 26. februára (TASR) – Povrch niektorých vyššie položených ciest a horských priechodov na severozápadnom Slovensku pokrýval dnes predpoludním podľa aktuálnych informácií Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja kašovitý alebo utlačený sneh. Všetky vozovky sú napriek tomu prejazdné.

Najvýraznejšia vrstva utlačeného snehu, miestami od 5 až do 10 cm, sa nachádza na hornej Orave v okolí Trstenej v smere na Suchú Horu. Nevyhnutné použitie zimných pneumatík si vyžadoval aj stav viacerých vozoviek v okrese Námestovo, napríklad medzi Hruštínom a Oravskou Polhorou.

Menšia vrstva utlačeného snehu sa vyskytuje na niektorých úsekoch ciest v okrese Liptovský Mikuláš, najmä medzi Liptovským Hrádkom a Podbanským. Kašovitý sneh do 1 cm je miestami i na kysuckých cestách, v Makove či Svrčinovci. Ostatné cestné komunikácie v Žilinskom kraji majú prevažne mokrý povrch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.