Slovenská pošta vydá veľkonočnú známku s vôňou eukalyptu

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 5. marca (TASR) - Slovenská pošta vydá v piatok 6. marca veľkonočnú známku, ktorá bude obohatená o vôňu eukalyptu. Motívom poštovej známky bude dielo významného slovenského výtvarníka Karola Ondreičku s názvom "Hlava Krista" z roku 1940. TASR o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová.

"Voňavá esencia sa aplikuje buď priamo do jednej z farieb pri tlači, alebo sa celý povrch známky po tlači prelakuje voňavou esenciou. Tá má termosenzitívne vlastnosti, pričom pošúchaním povrchu známky prstami sa vôňa uvoľní a vydrží na známke aj niekoľko mesiacov," priblížila Pondelová.

Súčasne so známkou vyjde obálka prvého dňa (FDC). Motívom prítlače FDC je ukrižovanie, zobrazuje Ondreičkove dielo z polovice 30. rokov 20. storočia s názvom "Pod krížom". Autorom výtvarných návrhov poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je akad. mal. Vladislav Rostoka. Známku s rozmermi 26,5 × 33,9 mm vytlačila technikou ofsetu tlačiareň Poštovní tiskárna cenin Praha, a. s. Známka bude mať nominálnu hodnotu 0,45 eura.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.