Nový Passat je Autom roka 2015

Najnovšia generácia Passatu má napríklad nainštalovaného kolízneho asistenta a stabilizáciu bočného vetra. Foto: TASR/AP

Ženeva 6. marca (TASR) - Európskym Autom roka 2015 je nový Passat automobilky Volkswagen. Cena sa udeľuje tradične v rámci Medzinárodného autosalónu v Ženeve, ktorý sa koná v týchto dňoch v areáli výstaviska Palexpo.

Titul „Car of the Year" (Auto roka) je jedným z najstarších a najrenomovanejších ocenení v Európe. Od roku 1964 sa ním každoročne oceňujú najlepšie automobilové novinky. Porota zložená z 58 európskych automobilových novinárov z 22 štátov najprv nominovala do finále sedem kandidátov. Finalisti boli v uplynulých mesiacoch dôkladne testovaní, porovnávaní a hodnotení podľa rozličných kritérií ako hospodárnosť, komfort, bezpečnosť, jazdné vlastnosti, funkčnosť, dizajn a technický pokrok.

Pri 52. ročníku tradičnej súťaže sa nový Passat vo finále s celkovým počtom 340 bodov presadil voči šiestim konkurentom. V nedávnej minulosti získali toto ocenenie už dva aktuálne modely Volkswagen, a to v roku 2010 Polo a v roku 2013 Golf. Víťazstvu vo voľbe „Car of the Year“ predchádzalo viacero ocenení a titulov doma i v zahraničí ako napríklad ocenenia „Zlatý volant 2014“ a „Auto Trophy 2014“, ako aj titul „Auto z rozumu 2015“ v Nemecku, tituly „Car of the Year 2015“ vo Fínsku a Švajčiarsku alebo titul „Rodinné auto roka“ vo Švédsku. Okrem toho nový Passat získal aj viacero osobitných ocenení za svoj dizajn ako German Design Award 2015 a prestížnu medzinárodnú cenu iF gold award v kategórii produktov.

Nový Passat vo všetkých svojich verziách patrí k najúspešnejším modelom strednej triedy na svete a s počtom 1,1 milióna kusov (v roku 2014) je jedným z celosvetovo najpredávanejších modelových radov koncernu Volkswagen. Pri jeho vývoji a výrobe sa uplatnili najmodernejšie technológie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.