Polícia ukončila vyšetrovanie Petra, ktorý ušiel v aute aj s dieťaťom

Ilustračné foto. Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 6. marca (TASR) – Polícia už ukončila vyšetrovanie v prípade neoprávneného požívania cudzieho motorového vozidla z augusta minulého roka.

Podľa bratislavskej krajskej policajnej hovorkyne Tatiany Kurucovej mal v tom čase 25–ročný Peter R. z Bratislavy nastúpiť do otvoreného a naštartovaného auta Škoda Octavia, ktoré stálo pred jedným zo supermarketov na Kazanskej ulici v hlavnom meste. Vodička sa v ňom síce nenachádzala, na zadných sedadlách vozidla však sedela mamička spolu s malým dieťaťom. Podľa polície Peter R. potom s oboma osobami ušiel smerom na Dunajskú Stredu. Hoci ho mamička viackrát žiadala, aby auto zastavil a pustil ich, urobil tak až v obci Báč v okrese Dunajská Streda. Tam žena aj so synom z vozidla vystúpili.

"Vyšetrovanie v uvedenej veci bolo ukončené dňa 5.1.2015 návrhom na podanie obžaloby na obvineného Petra R. z trestného činu obmedzovania osobnej slobody v súbehu s trestným činom neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla," informovala Kurucová.

Podľa Nového Času sa celý incident odohral tak, že matka spolu s dieťaťom sedeli na zadných sedadlách Octavie s nepriehľadnými sklami. Peter R. po niekoľkých kilometroch jazdy rodinu z auta vyložil, policajtom však zastavil až po viacerých výstreloch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.