V súvislosti s trestným stíhaním exposlanca obvinili ďalšie dve osoby

Na archívnej snímke poslanec Vladimír Jánoš (Smer - SD) skladá slávnostný sľub na ustanovujúcej schôdzi NR SR 4. júla 2006 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Prievidza 9. marca (TASR) - Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prievidzi ešte v piatok 6. marca obvinil zo zločinu marenia spravodlivosti 57-ročného JUDr. Jozefa N. z Prievidze a 71-ročného MUDr. Vladimíra M. z Prievidze. "Uvedené obvinenie súvisí s trestným stíhaním, ktoré je vedené voči Vladimírovi J. a týka sa lekárskeho potvrdenia, ktoré sa ukázalo ako nepravdivé," informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Ako ďalej uviedla, vzhľadom k prebiehajúcim procesným úkonom, nie je možné v tomto štádiu vyšetrovania poskytnúť k uvedenému prípadu viac informácií. "V tejto veci sú vykonávané ďalšie procesné úkony v zmysle trestného poriadku. Až do skončenia vyšetrovania sa k uvedenému trestnému stíhaniu nebudeme viac vyjadrovať," zdôraznila.

O vznesení obvinenia voči exposlancovi informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová v sobotu 7. marca. Ako uviedla, Vladimír J. sa v piatok 6. marca vo večerných hodinách dobrovoľne dostavil na predvolanie na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prievidzi k vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície. "Tam mu bolo doručené uznesenie o vznesení obvinenia a na základe pokynu prokurátora Okresnej prokuratúry v Prievidzi bol zadržaný," doplnila. O tom, či bude Vladimír J. stíhaný väzobne, alebo na slobode, by mal dnes popoludní rozhodnúť Okresný súd v Prievidzi.

Vladimír J. sa vzdal poslaneckého mandátu aj funkcie okresného šéfa Smeru-SD v Prievidzi po medializácii jeho konfliktov s manželkou, s ktorou je v rozvodovom konaní. Ivan Katrinec, právny zástupca jeho manželky, v stredu 4. marca podal na Generálnu prokuratúru SR podnet na prešetrenie týrania zverenej osoby, podnet za vydieranie, vyhrážanie sa a hrubý nátlak, ktorého sa mal dopustiť na svojej manželke.

Exposlanec potom podal trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu ohovárania, krivého obvinenia a porušenia dôvernosti ústneho prejavu. Informácie, ktoré sa objavili v médiách, označil za lži, polopravdy a nepravdivé obvinenia. Tvrdí, že sa nikdy nedopustil skutkov, z ktorých ho manželka a rôzne osoby obviňujú. Následne polícia 4. marca večer zaistila zbrane, ktoré mal v legálnej držbe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.