Manévre sa začali aj na Kryme, v Južnom Osetsku, Abcházsku a Arménsku

Ruské vojenské manévre Foto: TASR/AP

Moskva 12. marca (TASR) - Viac ako 8000 príslušníkov delostreleckých jednotiek ruskej armády sa od dnešného dňa zúčastňuje na cvičných streľbách na polygónoch v južnej časti Ruska vrátane Krymu.

Do manévrov sa zapoja i posádky na ruských základniach v Južnom Osetsku a Abcházsku, ktoré sa odštiepili do Gruzínska, ako aj ruskí vojaci pôsobiaci v Arménsku, spresnili ruské agentúry.

Ako s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany informovala agentúra RIA Novosti, cvičenie sa koná na 19 polygónoch Južného vojenského okruhu. V jeho rámci delostrelci motostreleckých brigád a jednotiek pobrežnej ochrany počas celého mesiaca precvičovať svoju bojovú pripravenosť a súčinnosť.

Ruské tanky na Sachalínskych ostrovoch počas vojenských manévrov. Foto: TASR/AP

Počas cvičenia bude nasadených viac ako 1500 kusov zbraní a vojenskej techniky vrátane asi 400 diel, vyše 100 raketometov, 300 mínometov a 200 protitankových zbraní, uviedol hovorca Južného vojenského okruhu. Na nácvik streľby na jednotlivé i skupinové ciele budú použité samohybné zbrane triedy Chosta, ako aj raketový systém Tornado-G.

Ruské agentúry v uplynulých dňoch informovali o začiatku viacerých vojenských cvičení v rôznych častiach krajiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.