Rodiny obetí streľby v Newtowne sa domáhajú majetku matky páchateľa

Spomienka na obete masakry zo základnej školy Sandy Hook Elementary School po mesiaci od streľby 14. januára 2013 v Newtowne. Foto: TASR/AP

Bridgeport 14. marca (TASR) - Príbuzní deviatich obetí podali žalobu, ktorou sa domáhajú majetku matky páchateľa streľby v základnej škole v meste Newtown v štáte Connecticut.

Ako dôvod žalobcovia uvádzajú, že Nancy Lanzová vo svojom dome nedostatočne zabezpečila strelnú zbraň, ktorou potom v decembri 2012 jej syn zastrelil 20 šesť- a sedemročných detí a šiestich zamestnancov Sandy Hook Elementary School.

Adam Lanza pred masakrom v škole zastrelil doma aj vlastnú matku. Potom si vzal zbrane, ktoré mala v legálnej držbe, a jej auto a vydal sa do školy. Tam bezhlavo strieľal na všetkých okolo seba. Napokon spáchal samovraždu.

Išlo o druhú najhoršiu tragédiu svojho druhu v Spojených štátoch, ktorá prekonala masaker na strednej škole v coloradskom Columbine z roku 1999, ktorá v krajine rozpútala debatu o sprísnení pravidiel držby zbraní.

Newtownské úrady kúpili udalosť Lanzovcov za jeden dolár. V januári tohto roku bolo rozhodnuté, že pomerne rozľahlý dom dajú zbúrať.

Streľba na verejných miestach so smrteľnými následkami je pritom v USA bežným javom a krviprelievanie často ukončí až usmrtenie alebo samovražda páchateľa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.