Veslovaním môžu účastníci podporiť utečencov z Blízkeho východu

Sýrski utečenci, ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 14. marca (TASR) – Na problémy utečencov, ktorých z domovov v oblastiach Sýrie, Iraku, ale aj Líbye vyháňa tzv. Islamský štát, chcú upozorniť kresťanské mužské i ženské rehole na Slovensku.

"V piatok (20.3.) o 14.00 h bude v priestoroch Teologickej fakulty Trnavskej univerzity na Kostolnej 1 v Bratislave 24-hodinový maratón veslovania, ktorým chceme upozorniť na osudy utečencov zo Sýrie i z ďalších krajín Blízkeho východu. Veslovanie sme zvolili ako symbol úteku z nebezpečenstva. Každý z účastníkov bude môcť vyjadriť svoju účasť aj tým, že prispeje na vybudovanie kliniky pre utečencov v sýrskom meste Karjatajn a navyše fyzickou aktivitou - dvadsiatimi minútami na veslárskom trenažéri ukáže, že mu osud utečencov nie je ľahostajný. Veslovanie vnímame ako symbol úniku smerom k novej budúcnosti,“ priblížila pre TASR rehoľná sestra Hermana, jedna z organizátoriek akcie.

Súčasťou Veslovania pre Sýriu, na ktorom prisľúbili účasť aj poprední slovenskí športoví reprezentanti, budú odborné diskusie o Blízkom východe, utečencoch i migračnej politike SR, výstava tematických fotografií a premietanie filmov, polnočná bohoslužba a po nočnom veslovaní raňajky, ktoré pripravia utečenci z Blízkeho východu žijúci na Slovensku.

Dôležitou súčasťou podujatia je aj možnosť finančne podporiť konkrétnu aktivitu v prospech utečencov – na vybudovanie rehabilitačnej kliniky v meste Karjatajn. „V regióne s vyše 100.000 obyvateľmi podobné zariadenie neexistuje a potrebujú ho tak chorí, starí, ako aj zranení civilisti. Podujatie je otvorené pre všetkých ľudí dobrej vôle," doplnila sestra Hermana.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.