Putin absolvuje odloženú návštevu Kazachstanu v piatok 20. marca

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: TASR/AP

Moskva/Astana 16. marca (TASR) - Odložená návšteva ruského prezidenta Vladimira Putina v Kazachstane sa uskutoční 20. marca, informovala dnes tlačová služba kazašského prezidenta.

Zdroj kazašskej vlády minulý týždeň pre agentúru Reuters uviedol, že Putinova návšteva - pôvodne naplánovaná na 13. marca - bola odložená, čo vyvolalo špekulácie o zdravotnom stave 62-ročného ruského prezidenta.

V Astane mal Putin rokovať s kazašským prezidentom Nursultanom Nazarbajevom a ich bieloruským kolegom Alexandrom Lukašenkom. Zrušené bolo aj plánované rokovanie s delegáciou z Južného Osetska - tá sa o anulovaní schôdzky s Putinom dozvedela až po prílete do Moskvy. Kremeľský hovorca Dmitrij Peskov minulý štvrtok pre Reuters povedal, že Putin sa naďalej teší dobrému zdraviu a pracuje ako obvykle.

Dohady o Putinovom zdraví zosilneli aj v súvislosti s tým, že sa od 5. marca neobjavil ani na verejnosti, ani naživo v televízii. Zábery prezidenta Putina, ako pracuje vo svojej podmoskovskej rezidencii, odvysielala ruská štátna televízia až v piatok 13. marca. Štáby ho nasnímali v jeho rezidencii v Novo-Ogariove, kde sa koná väčšina jeho pracovných stretnutí, počas rokovania s predsedom najvyššieho súdu Viačeslavom Lebedevom.

V ruskej metropole sa však koncom minulého týždňa šírili správy, že Putin si upravil program, pretože sa stal otcom. Kremeľ ale vzápätí rozhodne poprel správy, že by sa Putinovi a ruskej gymnastke Aline Kabajevovej narodila dcéra. Súkromná klinika sv. Anny vo švajčiarskom Lugane, kde sa mal pôrod v Putinovej prítomnosti odohrať, odmietla médiám poskytnúť akýkoľvek komentár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.