Vlani bolo v Prievidzi o takmer 100 percent viac kontrol ako v r. 2010

Ilustračné foto. Foto: prievidza.sk

Prievidza 16. marca (TASR) - Takmer o 100 percent viac kontrol vykonal vlani v porovnaní s rokom 2010 Útvar hlavnej kontrolórky mesta Prievidza. Kým v roku 2010 vykonávali kontrolu na príslušnom útvare mestského úradu (MsÚ) okrem hlavnej kontrolórky ďalší dvaja zamestnanci, vlani s ňou vykonávala kontrolu len jedna pracovníčka. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

"Každý volebný rok je v samosprávach miest a obcí spojený s bilancovaním a rovnako aj so zvýšenou kontrolou," skonštatoval Ďureje.

Spresnil, že v roku 2010 vykonal útvar MsÚ dovedna 27 kontrol, z nich bolo desať začatých v danom roku a 17 rozpracovaných z toho predošlého. "Vlani ich bolo celkovo 53, z nich bolo 40 začatých v danom roku a 13 rozpracovaných z roku 2013," doplnil.

Štatistika z volebného roku 2010 sa dotýka ešte bývalej hlavnej kontrolórky mesta, tá vlaňajšia aktuálnej, ktorú mestskí poslanci zvolili do funkcie v januári 2013.

Útvar hlavnej kontrolórky vykonáva v samospráve kontrolu zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení s majetkom, kontrolu príjmov, výdavkov, finančných operácií, vybavovanie sťažností a petícií, dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení mesta, vrátane právnych predpisov, plnenie uznesení mestského zastupiteľstva, dodržiavanie interných predpisov mesta a plnenie ďalších úloh ustanovených osobitnými predpismi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.