Mimoriadne zábery: Košické tučniaky znášajú vajcia

V košickej zoo pred niekoľkými dňami zaznamenali znesenie vajíčok u tučniakov jednopásych, prvé bolo znesené 11. marca 2015, druhé o štyri dni neskôr. Párom ktorý sa stará o tieto vajíčka je samec Pepo a samička Cilka. Inkubačná doba u tučniakov je 39 až 42 dní, okolo 40. dňa by sa mali začať liahnúť tučniaky. Momentálne má košická zoo dvanásť tučniakov, päť samcov, päť samíc a dve mláďatá. Na snímke samec Pepo sedí na vajíčkach. Košice, 23. marca 2015. Foto: TASR/František Iván

Košice 23. marca (TASR) - Párik tučniakov, Pepo a Cilka z košickej Zoologickej záhrady, sa bude možno už čoskoro starať o ďalšie mláďatá. V zoo našli pred niekoľkými dňami u tučniakov jednopásových dve nakladené vajíčka.

"Pepo a Cilka sú u nás už overený pár, ktorý odchoval už niekoľko mláďat a pevne veríme, že aj táto znáška bude oplodnená a budeme sa môcť tešiť z malých tučniakov," uviedol pre TASR hlavný zoológ Patrik Pastorek. Dodal, že inkubačná doba u tučniakov je 39 až 42 dní, väčšinou okolo 40.

V zoo žije momentálne dvanásť tučniakov, päť samcov, päť samíc a dve mláďatá, ide o párik z minulého roka.

Vajíčka tučniakov potešili aj riaditeľa zoo Ericha Kočnera. "Tučniaky nás prekvapili tým, že už spravili znášku, takže vlastne sme vítali prvý jarný deň vajíčkami tučniakov jednopásových."

Mláďatá by sa mohli vyliahnuť v prvej polovičke mája. "Na zahrievaní znášky sa u tučniakov striedajú aj samce, samec sa aktívne zúčastňuje nielen na odchove, ale aj starostlivosti o vajíčko," opísal Kočner.

Pozrite si mimoriadne zábery z košickej zoo:

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.