Izrael odstráni meno zavraždeného Palestínčana z pamätníka obetí

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Jeruzalem 22. apríla (TASR) - Izraelská vláda vyhovie žiadosti rodiny zavraždeného palestínskeho mladíka a odstráni jeho meno z pamätníka obetí terorizmu na národnom cintoríne v Jeruzaleme. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu izraelskej vlády.

"Vzhľadom na požiadavku rodiny bude toto meno (Chudajrovo) odstránené,"
uviedol hovorca izraelského Národného poisťovacieho inštitútu (NII), ktorý pamätník spravuje.

Prítomnosť mena 16-ročného zavraždeného Palestínčana Muhammada abú Chudajra na izraelskom národnom pamätníku obetí terorizmu vyvolalo u oboch zúčastnených strán vlnu nevôle.

Odstránenie Chudajrovho mena zo zoznamu približne 4000 obetí terorizmu požadovali jeho rodičia, ktorí považovali za potupu, že sa meno ich syna ocitlo na izraelskom pamätníku.

Rovnakého kroku sa dožadovali aj niektorí rodinní príslušníci Izraelčanov zavraždených pri teroristických útokoch a tiež organizácia Almagor, ktorá združuje rodiny izraelských obetí.

Palestínskeho tínedžera Muhammada abú Chudajra uniesli 2. júla neďaleko jeho domu vo východnom Jeruzaleme. Jeho obhorené mŕtve telo sa našlo o dva dni neskôr v blízkom lese.

Podľa palestínskej generálnej prokuratúry mal mladík popáleniny na 90 percentách tela, pričom pitva dokázala, že ho niekto zaživa upálil.

Z brutálnej vraždy Chudajra obvinili troch židovských radikálov. Izraelská tajná služba Šin Bet uviedla, že páchatelia sa chceli svojím činom pomstiť za predchádzajúci únos a zavraždenie troch židovských tínedžerov v Predjordánsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.