O žalobe na sudcu Juraja M. bude rozhodovať súd v Trenčíne

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 23. apríla (TASR) - O žalobe na dlhoročného a obvineného bratislavského sudcu Juraja M. bude napokon rozhodovať Okresný súd v Trenčíne, keď o tom rozhodol Najvyšší súd SR (NS SR).

"NS SR bol predložený z Okresného súdu I spis v trestnej veci obvineného J. M. na rozhodnutie o návrhu na odňatie a prikázanie veci. NS SR na neverejnom zasadnutí v stredu 22. apríla návrhu vyhovel a podľa paragrafu 23 odseku Trestného poriadku trestnú vec obvineného J. M. odňal Okresnému súdu Bratislava I a prikázal ju inému súdu toho istého druhu a stupňa, konkrétne Okresnému súdu Trenčín," uviedla dnes pre TASR Kancelária predsedníčky NS SR.

"Zákonný sudca Okresného súdu Bratislava I, ktorému bola elektronickou podateľňou pridelená predmetná obžaloba 17. apríla, v zmysle príslušného paragrafu a odseku Trestného poriadku predložil vec NS SR na rozhodnutie o návrhu Generálnej prokuratúry (GP) SR o odňatie a prikázanie veci," povedal zase v stredu (22.4.) hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak. Prokurátor GP SR podal na súd obžalobu na tohto dlhoročného bratislavského sudcu 30. marca.

"Prokurátor GP SR podal obžalobu na obvineného Juraja M., sudcu Okresného súdu Bratislava I, pre skutok právne kvalifikovaný ako prečin marenia úlohy verejným činiteľom. Predmetom skutku sú konania obvineného, ktorými od októbra 2013 do konca apríla 2014 opakovane svojou nečinnosťou spôsobil prepustenie viacerých osôb z väzby na slobodu," uviedla 14. apríla hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová. Prokurátor GP SR súčasne s obžalobou podal aj návrh na odňatie trestnej veci Okresnému súdu Bratislava I a pridelenie inému okresnému súdu.

Juraja M. nedávno odvolací päťčlenný senát Najvyššieho súdu SR odsúdil za prieťahy na 50-percentné zrážky z platu na obdobie šiestich mesiacov. Sudca sa 30. marca na pojednávaní na NS SR priznal k zavineniu prieťahov v šiestich prípadoch.

Juraj M., ktorého obvinila GP SR z nečinnosti a ktorý čelí a čelil viacerým disciplinárnym návrhom, je zákonným sudcom, respektíve predsedom senátu vo viacerých mediálne známych kauzách, ktoré sa na tomto nižšom súde nepodarilo za dlhé roky ukončiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.