Sociálni partneri začali diskutovať o reforme dôchodkového systému

Ilustračné foto Foto: TASR/Vladimír Benko

Bratislava 23. apríla (TASR) - V záujme stabilizácie a udržateľnosti dôchodkového systému na Slovensku sú potrebné jeho zásadné zmeny. Zhodli sa na tom tento týždeň účastníci rokovania sociálnych partnerov na pôde Konfederácie odborových zväzov (KOZ). Začali tak diskusiu a možný spoločný postup pri príprave návrhu reformy dôchodkového systému, informovala hovorkyňa Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) Miriam Špániková.

Sociálni partneri sa podľa nej zhodli, že pri Hospodárskej a sociálnej rade (HSR) je nevyhnutné zriadiť tripartitnú odbornú komisiu pre dôchodkové a sociálne systémy, ktorá by nielen vyhodnocovala a pripomienkovala, ale aj navrhovala potrebné zmeny v tejto oblasti.

"Sociálni partneri podporujú myšlienky návrhu reformy, s dôrazom zmien v oblasti primeranej miery solidarity a zásluhovosti, v posilnení princípu tripartitného riadenia Sociálnej poisťovne, vo financovaní dôchodkov z viacerých zdrojov a v posilnení nadstavbového systému dôchodkového zabezpečenia – dobrovoľného dôchodkového sporenia," doplnila Špániková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.