Rozprava k odvolaniu J. Figeľa skončila, hlasovanie je otázne

Na snímke podpredseda NR SR Ján Figeľ. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 24. apríla (TASR) - Rozprava k návrhu na odvolanie lídra KDH Jána Figeľa z postu podpredsedu parlamentu skončila. Napriek tomu, že o deviatej ráno bolo do diskusie prihlásených ešte 12 členov snemovne, vystúpili len Alojz Hlina (KDH) a Ján Figeľ. Ostatní sa možnosti vyjadriť sa vzdali s tým, že už nechcú predlžovať toto rokovanie, lebo frázy sa len dokola opakujú. Predsedajúca schôdze Jana Laššáková (Smer-SD) následne vyhlásila hodinovú prestávku.

Nasledovať by malo tajné hlasovanie o odvolaní Figeľa, čoraz častejšie sa však spomína, že Smer-SD si to rozmyslel. Podľa opozície to však predseda Smeru-SD Robert Fico ešte nestihol svojim poslancom oznámiť a stále sa radí so svojimi mecenášmi. Aj preto Daniel Lipšic (nezaradený) opakovane žiadal prerušiť rokovanie dovtedy, kým sa skončí schôdzka vedenia Smeru-SD s jeho oligarchami. Chcel tak vytvoriť priestor pre poslancov Smeru-SD na získanie komunikačného manuálu a odporúčaní, ako postupovať pri odvolávaní šéfa KDH.

Sociálni demokrati navrhli Figeľa odvolať preto, že je podľa nich zodpovedný za situáciu, v ktorej sa ocitli veritelia stavebnej spoločnosti Váhostav-SK. Opozícia za Figeľom stojí a avizuje, že ak bude odvolaný, stiahne svojich ľudí zo všetkých funkcií v parlamente.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.