Platobnou kartu najčastejšie platíme za potraviny a pohonné látky

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 27. apríla (TASR) - Platobnú kartu vyťahujú ľudia najčastejšie v potravinách a na čerpacích staniciach. Potraviny, pohonné látky a drogériový tovar sú položky, za nákup ktorých sa najčastejšie platí platobnou kartou. Podľa analýzy údajov Poštovej banky (PB) za prvé tri mesiace tohto roka tvoria až tri štvrtiny z celkového počtu bezhotovostných platieb. Už dávno pritom neplatí, že karty sú samozrejmosťou iba pre mladšie generácie.

Z každých sto transakcií pripadá až 61 na platby v potravinách a s veľkým odstupom nasledujú čerpacie stanice (8 %), drogérie a lekárne (6 %).

Analýza sa sústredila aj na priemerné prerozdelenie každej stoeurovky, ktorú minú klienti pri platbe kartou. Viac ako tretinu sumy, spolu 39 eur, zaplatia za potraviny. Ďalších 16 eur zaplatia za náklady na bývanie (napr. energie, SIPO) a o polovicu nižšiu sumu, 8 eur, na čerpacích staniciach.

"Počet platieb kartou stúpol v porovnaní s vlaňajškom o vyše tretinu. Medziročný nárast dokazuje, že tento bezpečný, pohodlný a rýchly spôsob platby nestráca na popularite. Naopak, vidíme priestor na ďalší rast - objemu transakcií aj pohodlia pre klientov," uviedol Marek Vrbišťan, vedúci oddelenia kartových produktov v Poštovej banke.

TASR informovala hovorkyňa Poštovej banky Anna Tkáčová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.