Nezamestnanosť v Maďarsku v období január - marec stagnovala

Ilustračné foto Foto: TASR/Edmund Orzsik

Budapešť 29. apríla (TASR) – Miera nezamestnanosti v Maďarsku v uplynulých troch mesiacoch stagnovala. Tento výsledok však prekvapil ekonómov, ktorí očakávali, že sa počet ľudí bez práce v sledovanom období zníži. Vyplýva to z údajov štatistického úradu v Budapešti, ktoré dnes zverejnila agentúra RTTNews.

Podľa najnovších štatistík nezamestnanosť v krajine v období od začiatku januára do konca marca 2015 stagnovala na úrovni 7,8 %, ktorú dosiahla v trojmesačnom období december 2014 - február 2015. Analytici pritom očakávali, že sa počet nezamestnaných za tri mesiace do konca marca aspoň mierne zníži na 7,7 %.

Celkovo bolo v Maďarsku na konci marca 2015 bez práce 347.100 ľudí. Ich počet sa tak dokonca mierne zvýšil oproti predchádzajúcim trom mesiacom do konca februára, keď úrady v krajine evidovali 344.800 nezamestnaných. Na celkovú mieru nezamestnanosti tento mierny nárast však nemal vplyv.

Zároveň miera zamestnanosti v Maďarsku v prvých troch mesiacoch roka mierne klesla na 62,4 % zo 62,5 % v období december - február.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.