Vo Zvolene a B. Bystrici štartuje 1. týždeň čítania deťom v SR

Symbolicky na Deň detí sa začína na Slovensku podujatie s názvom 1. týždeň čítania deťom. Našim najmenším dnes v Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene a v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici čítajú rozprávky a príbehy známe osobnosti kultúrneho a spoločenského života. Na snímke sprava spisovateľka Erika Jarkovská, Dušan Holík zo združenia Duša fujary a básnik Ondrej Kalamár v Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene 1. júna 2015. Foto: TASR/Jozef Poliak

Zvolen 1. júna (TASR) - Symbolicky na Deň detí sa začína podujatie s názvom 1. týždeň čítania deťom v Slovenskej republike. Našim najmenším dnes v Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene a v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici čítajú rozprávky a príbehy známe osobnosti kultúrneho a spoločenského života.

Za podujatím stojí Občianske združenie CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM, ktoré od roku 2011 realizuje čítania pre zdravé a choré deti po celom Slovensku. V roku 2012 aj 2013 takto zrealizovali 18 čítaní, v roku 2014 až 23 čítaní na Slovensku, ale aj v Prahe.

"Keďže sa snažíme o čo najintenzívnejšie oslovenie širokej verejnosti, vyhlásili sme v tomto roku 1. týždeň čítania deťom v Slovenskej republike. Bude sa konať do 7. júna, pod záštitou prezidenta Andreja Kisku," uviedla pre TASR zástupkyňa združenia Ivana Janáková.

Akcia pokračuje v utorok 2. júna v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca a Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave a v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave. Ďalšie zastávky budú v Trenčíne a opäť v Banskej Bystrici. V jednotlivých mestách sa čítania konajú pod záštitou, ale aj za prítomnosti primátorov či viceprimátorov.

Občianske združenie CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM chce ľudí vrátiť ku knihám, k ich kráse, nežnosti, farebným fantáziám. "Zaujali nás projekty, ktoré už naplno fungujú niekoľko rokov v Poľsku i Česku. Oslovili nás, prekvapili nápadom, čistotou zámeru, potrebou tohto typu oslovenia našich najmenších, najmladšej generácie a tak trochu podpichli aj rodičovské svedomie, koľko sme toho schopní, ochotní a disponovaní venovať našim deťom," uzatvorila Janáková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.