Nový operačný systém Windows 10 bude k dispozícii od 29. júla

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Redmond 1. júna (TASR) - Microsoft prvýkrát zverejnil konkrétny termín uvedenia Windows 10. Nový operačný systém bude od 29. júla k dispozícii ako bezplatný upgrade, uviedol dnes americký koncern. Informovala o tom agentúra DPA.

Všetci užívatelia operačných systémov Windows 7 a Windows 8.1 si budú môcť nový softvér bezplatne stiahnuť. Nový systém bude možné aktualizovať do konca podporovanej životnosti príslušného prístroja. Ponuka na bezplatný upgrade bude platiť 12 mesiacov.

Odteraz si užívatelia môžu upgrade rezervovať (windows.microsoft.com). Dodnes sa viac než 4 milióny užívateľov zúčastnili na programe testovania systému Windows 10, uviedol Microsoft.

Nový operačný systém by mal byť začiatkom novej generácie systémov Windows a ponúkne spoločnú platformu pre všetky prístroje. Digitálna hlasová asistentka Cortana tak bude k dispozícii aj na tabletoch a osobných počítačoch. Microsoft vydá spoločne s Windows 10 aj nový internetový prehliadač s názvom Edge, ktorý je špeciálne prispôsobený novému operačnému systému.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.