Európa nie je v boji proti Blatterovi jednotná, tvrdia Holanďania

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Joseph Blatter reční počas 65. kongresu FIFA v Zürichu 29. mája 2015. Foto: TASR/AP

Amsterdam 2. júna (TASR) - Podľa riaditeľa Holandského futbalového zväzu (KNVB) Berta van Oostveena nie sú európske federácie zjednotené v názore ohľadne opozície proti novozvolenému prezidentovi FIFA Seppovi Blatterovi. A preto je podľa neho zbytočné, aby Európska futbalová únia (UEFA) ďalej hľadala stratégiu, ktorá zabezpečí zmeny vo vedení FIFA.

"Nikam to nepovedie. Európa nie je v názore ohľadne Blattera zjednotená. Niekto hlasoval za neho, niekto proti. Spýtame sa UEFA aké má plány, ale podľa nás je ďalšie rozvíjanie stratégie v tomto bode zbytočné," uviedol van Oostveen novinárom po zasadnutí KNVB v Zeiste.

Exekutíva UEFA naplánovala krízový míting pred sobotňajším finálovým zápasom Ligy majstrov v Berlíne. Jediným bodom programu má byť zaujatie stanoviska na znovuzvolenie Blattera do funkcie šéfa svetového futbalu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.