S. MACKO: Pociťujeme absenciu ústredného orgánu v cestovnom ruchu

Tlačová konferencia Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) k vyhodnoteniu turistickej sezóny 2014 a začiatku letnej turistikej sezóny 2015. Na snímke prezident SACKA Stanislav Macko. V Bratislave 4. júna 2015. Foto: TASR - Andrej Galica

Bratislava 4.júna (TASR) - Organizovaný, ale aj neorganizovaný cestovný ruch sa v roku 2014 na Slovensku nevyvíjal tak, ako sa očakávalo vzhľadom na optimistické výsledky, ktoré sa v tomto odvetví dosiahli v roku 2013. Uviedol to dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Stanislav Macko. Podľa jeho slov na Slovensku stále chýba samostatný rezort, ktorý by mal v plnej kompetencii komplexnú problematiku cestovného ruchu.

Poukázal tiež na problematiku insolventnosti cestovných kancelárií, pričom zdôraznil skutočnosť, že všetci členovia asociácie sú poistení proti insolventnosti a ich zoznam je prístupný na www.sacka.sk, čo si môže každý záujemca overiť.

"Je to prvý predpoklad, aby náš klient mal akú-takú predstavu, že o svoje peniaze nepríde, pretože v prípade insolvencie pri ňom stojí jedna zo štyroch poisťovní, ktoré majú tento produkt v portfóliu," zdôraznil Macko. V tejto súvislosti poukázal na negatívnu skutočnosť, že zaregistrovali nárast rôznych subjektov poskytujúcich služby cestovného ruchu, z ktorých to však mnohí nerobia v súlade s právnou normou.

V rámci svojej kompetencie SACKA podáva podnety na príslušné štátne orgány na preverenie podnikania rôznych subjektov, ktorých podnikanie sa nezdá byť štandardné alebo v súlade so zákonom. Kriticky však poznamenal, že je slabá spätná odozva zo strany kompetentných orgánov pri prešetrovaní a kontrolovaní týchto podnikateľských subjektov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.