Inter naďalej zbrojí, novou posilou najlepší hráč súťaže Bannister

Willie Bannister z Komárna (vľavo) a Jontel Evans z Prievidze v šiestom zápase finále EUROVIA SBL v basketbale mužov medzi Komárnom a BC Prievidza 13. mája 2015 v Komárne. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 5. júna (TASR) - Prestup leta sa v Slovenskej basketbalovej lige (SBL) udial ešte pred jeho začiatkom. Tretí tím uplynulej sezóny SBL BK Inter Bratislava v piatok na svojom oficiálnom webe informoval, že získal do svojich radov amerického rozohrávača TJ-a Bannistera. Ten bol v predchádzajúcom ročníku najužitočnejším hráčom súťaže (MVP) a v play off priviedol Komárno k zisku premiérového titulu v klubovej histórii.

Elitný tvorca hry odohral za klub zo slovensko-maďarského pohraničia 30 stretnutí so štatistikami 18,6 bodu a 8,3 asistencie na zápas. Úvod play off vynechal pre zranenie, ale vo finálovej sérii proti BC Prievidza bol rozdielovým hráčom. Rovnako to bolo aj v semifinále, kde Komárno vyradilo práve Inter.

"Otázke obsadenia pozície rozohrávača sme kládli po skúsenostiach z minulých ročníkov mimoriadnu pozornosť. Aj keď si myslím, že sme mali slušných rozohrávačov, naša konkurencia z času na čas trafila lepšie a robilo nám to potom značné problémy. Preto sme teraz vyvinuli maximálnu snahu, aby sme tento post obsadili kvalitnými a odskúšanými hráčmi. Okrem T. J. Bannistera musím spomenúť aj Gorana Bulatoviča, ktorý sa k nám vracia po roku. S týmto obsadením sme veľmi spokojní. Máme totálne zdvojenú kľúčovú pozíciu stredného rozohrávača. Dáva nám to optimistické vyhliadky, čo sa týka dirigovania mančaftu priamo na palubovke," povedal pre bkinter.sk generálny manažér Interu Michal Ondruš.

Inter je po sklamaní v uplynulej sezóne v súčasnosti najaktívnejším subjektom na prestupom poli. Z Komárna stiahol aj vysokého strelca Sašu Jankoviča, nový kouč Branko Maksimovič bude mať okrem Bulatoviča z legionárov k dispozícii aj amerického pivota Coreyho Abercrombieho, ktorý bol v Česku najlepším doskakovačom súťaže. Žlto-čierny dres budú obliekať aj Slováci Martin Rančík, Martin Bílik, Andrej Kuffa, Jaroslav Musil a nové posily Tomáš Mrviš s Miroslavom Páleníkom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.