Na sídlisku v L. Mikuláši vynovili viac ako tristo parkovacích miest

Ilustračné foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Liptovský Mikuláš 22. júna (TASR) – Obyvateľom veľkej časti liptovskomikulášskeho sídliska Nábrežie sa výrazne zlepšili podmienky na parkovanie motorových vozidiel. Mestská samospráva uviedla v týchto dňoch do riadneho užívania zrekonštruovaných a novovybudovaných 348 parkovacích miest za 714.769 eur.

"Vo všeobecnosti je najväčší problém s parkovaním áut okrem užších centier miest predovšetkým na sídliskách. Naším cieľom je takýmito postupnými krokmi zlepšovať komfort pre obyvateľov nášho mesta. Touto nákladnou investíciou sa naše úsilie ani zďaleka nekončí," povedal pre TASR viceprimátor Rudolf Urbanovič.

Vedenie radnice myslí v tomto ohľade podľa neho aj na najväčšie sídlisko Podbreziny. "Na rozširovanie parkovacích plôch máme už pripravené projekty s platnými stavebnými povoleniami. Teraz je to len otázka financií a už aj v tomto roku máme v rozpočte schválenú realizáciu na niekoľkých uliciach," informoval Urbanovič.

Pavel Beťko z realizátorskej spoločnosti Cestné stavby L. Mikuláš spresnil rozsah vykonaných prác, ktoré museli cez zimu prerušiť. "Zrekonštruovali sme 295 parkovacích miest a vybudovali 53 úplne nových. Na cesty sme položili 3846 m2 asfaltových povrchov a na plochy parkovísk 4261 m2 zámkovej dlažby," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.