V Prievidzi budú cez prázdniny tvorivé dielne späté s Ľudovítom Štúrom

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR - Marek Klekner

Prievidza 22. júna (TASR) - Nevšedné tvorivé dielne, ktoré budú späté s osobnosťou Ľudovíta Štúra, pripravilo na letné prázdniny pre deti Regionálne kultúrne centrum (RKC) v Prievidzi. Ďjeľničky pre poTVORky sa budú konať vždy v piatok dopoludnia a ponúknu divadlo, tanec či zábavu z čias štúrovcov. Informovala o tom Monika Bartušová z RKC v Prievidzi.

Tvorivé dielne sa začnú 10. júla, prvá bude na tému divadla štúrovskej mládeže. V nej sa deti naučia vyrábať bábky, čaká ich aj maľovanie na tvár. Pokračovať budú 17. júla modelovaním a kreslením zvieratiek podľa živých a preparovaných exponátov pod názvom "Štúr či Šťúr?" a 24. júla zavítajú do RKC prievidzskí pandúri, ktorí si pripravili policajnú akadémiu. V "Škole tanca" 31. júla sa zase deti naučia tancovať mazúrku a čardáš.

V dielni "Tajomstvo pergamenu", ktorá bude 7. augusta, sa budú môcť malí návštevníci RKC naučiť písať brkom, vyrývať voskové obrazy, vyhotoviť voskové pečate, vyrobiť erb podľa dobovej predlohy či listiny. V dielni "Orol tatranský" (14.8.) vyrobia deti vtáčie búdky, naučia sa určiť vtákov podľa pierok, poznať vtáčí spev či rôzne ekohry. Zdobenie medovníkov, ako i výrobu ozdôb zo slaného cesta ponúkne 21. augusta "Kuchyňa Štúrovej mamy". Prázdniny zakončia deti 28. augusta v dielni "Planétka 3393 Štúr", v rámci ktorej do RKC príde nafukovacie digitálne planetárium so simuláciou hviezdnej oblohy, jej súčasťou bude aj výroba modelov lietadiel.

Ďjeľničky pre poTVORky pripravilo RKC pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.