Greenpeace začal protesty proti novému zákonu o verejnej bezpečnosti

Greenpeace Foto: TASR/Martin Baumann

Madrid 30. júna (TASR) - Aktivisti Greenpeace zavesili dnes na stavebný žeriav v blízkosti budovy španielskeho parlamentu v Madride transparent obhajujúci právo ľudí protestovať. V stredu 1. júla vstupuje totiž do platnosti zákon o verejnej bezpečnosti, známy ako "zákon na zapchatie úst", informuje agentúra AP.

Zákon o verejnej bezpečnosti umožňuje rýchle vyhostenie migrantov zadržaných pri ilegálnom vstupe do španielskych severoafrických enkláv, stanovuje vysoké pokuty za protestné akcie pred parlamentom či pri strategických zariadeniach a umožňuje zakázať zverejnenie neschválených televíznych či fotografických záberov polície.

Transparent s nápisom "Protestovanie je právo" vyvesili aktivisti v skorých ranných hodinách v Madride na žeriav stojaci hneď za budovou dolnej komory španielskeho parlamentu.

Aktivisti spoločenských organizácií zvolali na dnes protestné akcie proti tomuto zákonu, ktorý kritizujú aj ľudskoprávne organizácie, medzinárodní pozorovatelia a opozičné strany. Protesty podľa agentúry AP vyvrcholia okolo polnoci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.