Bardejov je ochotný nastúpiť do extraligy

Anton Tomko, archívne foto Foto: TASR/František Iván

Bardejov 30. júna (TASR) - Medzi prvoligových hokejistov Bemaco HC 46 Bardejov sa do novej sezóny s taktovkou staronového trénera vrátil Anton Tomko. V kádri zostalo z minulého play off len desať korčuliarov a brankár Matúš Andreanin, ktorého na kongrese Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) vyhlásili za najlepšieho v uplynulom ročníku druhej najvyššej súťaže.

Bardejovčania získali do svojich radov aj ďalších dvoch ocenených, obrancu Pavla Gurčíka zo Spišskej Novej Vsi a jednotku v produkutivite útočníka Martina Kalináča zo Senice. Ďalšími v mužstve sú brankári Richard Sabol (B. Bystrica), Ľuboš Krochta, obrancovia Milan Takáč, Vladimír Poláček, Vladimír Mojdis, Milan Bednár, Jakub Loydl (obaja Žilina), Michal Valjent (Slovan Bratislava), David Všetečka (Písek), útočníci Radoslav Cútt, Dominik Šimčák, Martin Mikolášek, Filip Vaško, Ondrej Gmitter, Marcel Baláž, Peter Česelka, Tomáš Lipták (Pov. Bystrica), Jakub Linet (Žilina), Martin Berecký, Denis Markus (obaja Košice) a domáci odchovanec Marek Duračinský, najproduktivnejší útočník 1.ligy dorastencov.

Manažér HC 46 Andrej Gmitter, ktorý bol na kongrese SZĽH zvolený za predsedu Dozornej rady, k príprave dodal: "Zloženie kádra sme konzultovali s trénerom Tomkom, výrazne sme omladili, chce robustnejších hokejistov, všetci majú nad 185 cm, a väčšina z nich ma skúsenosti v najvyššej súťaží. Najnižší je Kalináč so 170 cm, no je to stredný útočník, keď mu tréner dá dobré krídla, tak svoje prednosti zužitkuje." V minulosti Bardejov hral väčšiu časť prípravných zápasov s prvoligovými mužstvami regiónu, zmenu Gmitter zdôvodnil takto: "Máme také skúsenosti, že zápasy s Michalovcami, Prešovom, to bolo derby a konflikty. Oslovili sme kvalitné kluby aj v blízkom zahraničí, takáto zmena by mala prispieť ku kvalite v príprave."

K ponuke Pro hokeja nastúpiť do extraligy Gmitter zaujal takéto stanovisko: "Máme záujem a splnili by sme aj podmienky. Väčšina hráčov hrala extraligu a má s ňou skúsenosti. No musí sa stať to, že niekto nenastúpi, alebo nedostane licenciu." Po letnej príprave majú Bardejovčania zraz je 29. júla a po piatich dňoch na ľade v Košiciach 5. augusta vykorčuľujú na domáce klzisko.

Program prípravných zápasov:

11.8. Bardejov – Krakov
13.8. Bardejov – Žilina
18.8. Sanok – Bardejov
20.8. Bardejov – Krakov
28.8. Žilina – Bardejov
28.8. Miškovec – Bardejov
1.9. Bardejov – Sanok
4.9. Bardejov – Miškovec

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.