Súdne pojednávanie v prípade bankomatovej mafie dnes odročili

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP/Ivan Sekretarev

Bratislava 1. júla (TASR) – Okresný súd Bratislava I dnes odročil pojednávanie v prípade tzv. bankomatovej mafie pre práceneschopnosť jedného z obhajcov, ktorý je po operácii. Súd bude opätovne pojednávať v tejto veci v dňoch 12. a 13. októbra tohto roka.

Naposledy sa pojednávanie v tejto kauze uskutočnilo v polovici apríla. Pred súd sa vtedy postavil korunný svedok v prípade Roman Paulus, odmietol však vypovedať. Senát taktiež nepripustil čítanie jeho výpovede z prípravného konania, ktorú urobil pred policajným vyšetrovateľom.

Romana Paulusa už súdy v inej veci právoplatne odsúdili pre vraždu.

Celkovo je v kauze bankomatovej mafie obžalovaných sedem osôb. Z nich traja vrátane Jána G. sú vo väzbe.

Pôvodne prokuratúra v prípade obžalovala päť mužov, ktorí mali najmä v roku 2010 ukradnúť 25 bankomatov na západe Slovenska spolu s hotovosťou 280.000 eur. Škoda, ktorú spôsobili na zničených bankomatoch a zariadení budov, je pravdepodobne ešte vyššia.

Pre lúpeže si mali zabezpečovať kradnuté autá rozličných značiek, napríklad Seat, Porsche a Audi.

Na zničenie pachových stôp mal gang zase používať korenie a "ježkov" na prepichnutie pneumatík prenasledovateľov zo strany polície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.