Hlavným cieľom Popradu zmazanie dlhu a získanie extraligovej licencie

Na snímke zľava prezident HK ŠKP Poprad a primátor Popradu Jozef Švagerko a člen správnej rady HK ŠKP Poprad Arne Kroták počas tlačovej konferencie o budúcnosti hokeja v Poprade 2. júla 2015. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Poprad 2. júla (TASR) - Členovia Správnej rady HK ŠKP Poprad Jozef Švagerko, Arne Kroták a Ľuboš Bartečko prezentovali najbližšie kroky budúceho smerovania ľadového hokeja v Poprade. Prvotným cieľom je podľa ich slov odstránenie finančných podlžností a získanie extraligovej licencie pre A-mužstvo v sezóne 2015/2016.

Zhromaždenie delegátov HK ŠKP Poprad si minulý piatok zvolilo nového prezidenta Jozefa Švagerka. Toho má HK po viac ako šiestich rokoch, keď posledným bol bývalý primátor Anton Danko, ktorý odstúpil z funkcie na konci marca 2009. "Poprad vnímam ako hokejové mesto a chcem tomuto športu pomôcť. Samozrejme i futbalu a ženskému basketbalu. Sú to tieto tri športy, ktoré budeme podporovať. Musíme nastaviť financovanie športu v meste ako takého. Chceme podporovať naďalej mládež a nájsť financie i na A družstvá," uviedol Švagerko.

Výkonným riaditeľom naďalej zostal Tibor Turan, ktorý nie je členom správnej rady popradského klubu. Podľa jeho slov činia dlhy klubu približne 200.000 eur. "Od decembra prebiehali rokovania medzi mestom, hokejovým klubom a hráčmi. Som veľmi rád, že sa udialo to, čo sa udialo. Vstúpili sem i iní ľudia a zobrali zodpovednosť na seba, čo sa týka popradského hokeja. Nie je to už iba na mne, na jednej osobe. Pevne verím, že ak všetci spojíme sily, tak by sme to mohli naštartovať tak, aká je predstava nielen fanúšikov, ale i nás, ktorí dlhodobo pracujeme pri hokeji. Budeme mať pracovné sedenie, každý by mal vedieť aké sú jeho kompetencie a musíme získať dlžnú čiastku, ktorá je okolo 200.000 eur. Musím povedať, že oproti minulému roku je to o 100.000 eur menej. Po prvom kroku musíme zostaviť mužstvo, aby sme vykorčuľovali na ľad aspoň so štyrmi päťkami," prezradil T. Turan.

Nemenej významná zmena sa udiala v Správnej rade HK ŠKP Poprad. K doterajším dvom členom Rudolfovi Skokanovi a Janovi Telenskému pribudli Peter Gápa st. a Arne Kroták, ktorých do správnej rady nominovalo Mestské zastupiteľstvo v Poprade ešte na júnovom zasadnutí. Ďalšími členmi Správnej rady sa stali hokejisti Radoslav Suchý a Ľuboš Bartečko, podnikateľ Rajmund Szánto, advokát Pavol Antoš a bývalý reprezentačný tréner Július Šupler.

"Možno je to pre niekoho prekvapujúce, že v rade sú i hráči a iní členovia. Je však čas, aby hráči ako Bartečko a Suchý predali svoje schopnosti do budúcna mladým talentovaným hráčom a aby sme naštartovali hokej pod Tatrami. Rovnako by sa to malo naštartovať i na trénerských postoch," konštatoval na tlačovej konferencii kapitán "kamzíkov" Arne Kroták.

Po ňom si vzal slovo jeho klubový spoluhráč Ľuboš Bartečko. "Vieme, že Poprad má svoju históriu a mladé talenty. Som rád, že sa k hokeju postavil pozitívne pán primátor a chceme mu pomôcť i my, ktorí zastupujeme hráčov. Chceli sme postaviť správnu radu tak, aby to nebolo o jednom človeku, ale viacerých. Prvý cieľom je dostať mužstvo do bodu nula, teda vyrovnať všetky podlžnosti a dostať licenciu," povedal Bartečko.

Zhromaždenie delegátov schválilo i predsedu revíznej komisie klubu, ktorým sa stal Miloš Šeliga.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.