SaS: Občianska vojna v Líbyi môže viesť k pozemnej operácii NATO

Ľubomír Galko (SaS) Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 2. júla (TASR) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pokladá za pravdepodobné, že občianska vojna v Líbyi a existencia takzvaného Islamského štátu budú nakoniec viesť k sformovaniu širokej koalície za účasti NATO a k podniknutiu vojenských pozemných operácií na záujmových územiach. TASR informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

„Vyčíňanie teroristov a masívny exodus utečencov smerom do Európskej únie mení pohľad verejnosti, zvlášť v Európskej únii, na angažovanie sa západných vojsk v zahraničí. Ak sa na požiadavke ich stiahnutia z Iraku a Afganistanu dali ešte nedávno získavať politické body, dnes sa nálady ľudí otáčajú. Dokonca už aj predseda slovenskej vlády Robert Fico pripúšťa možnosť vyslania slovenských vojakov do Líbye,“ povedal poslanec NR SR a podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Aj vzhľadom na zlé skúsenosti z minulosti, SaS chápe zložitosť a značnú rizikovosť vojenských intervencií na územiach v Afrike či Ázii, ale ak sú nevyhnutné pre bezpečnosť občanov na Slovensku, mali by doma podľa nej dostať silnú politickú podporu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.