Sucho v KĽDR ohrozuje životy detí

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Soul 8. júla (TASR) - Veľké sucho v Severnej Kórei ohrozuje životy detí a viacerým hrozí vážne nebezpečenstvo chorôb a podvýživy. Informoval o tom dnes Detský fond OSN (UNICEF),

Fond vo svojom vyhlásení uviedol, že medzi deťmi v oblastiach zasiahnutých suchom výrazne stúpol počet prípadov hnačky - kvôli vážnemu ohrozeniu prístupu k pitnej vode a hygiene.

"Nedostatok dažďa obmedzuje prístup detí k čistej vode a podkopáva efektívnu hygienu, čím ohrozuje životy detí," povedal oblastný riaditeľ UNICEF Daniel Toole.

Severná Kórea tvrdí, že zažíva najhoršie sucho za storočie. Obzvlášť zasiahnuté sú niektoré hlavné poľnohospodárske oblasti.

Obavy z dôsledkov sucha zvyšuje aj veľký počet podvyživených detí v krajine: podľa štúdie z roku 2012 je to približne jedno zo štyroch detí.

"Tieto deti sú obzvlášť zraniteľné, pretože podvyživené deti sú menej odolné proti chorobám pochádzajúcim z vody," dodáva UNICEF.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.