Putin by v prezidentských voľbách získal 75 percent hlasov

Vladimir Putin Foto: TASR/AP

Moskva 10. júla (TASR) - Tri štvrtiny ruských voličov by v prezidentských voľbách odovzdalo svoj hlas súčasnej hlave štátu Vladimirovi Putinovi. Vyplýva to z dnes zverejnených výsledkov prieskumu Ruského centra pre výskum verejnej mienky (VTsIOM), ktoré citovala agentúra TASS.

Ak by sa prezidentské voľby konali tento víkend, Putinovi by vyjadrilo podporu 75 percent respondentov. Najmenej päť percent opýtaných by dalo hlas lídrovi Liberálno-demokratickej strany Ruska (LDPR) Vladimirovi Žirinovskému, dve percentá by sa rozhodlo pre vodcu Komunistickej strany Ruskej federácie (KPRF) Gennadija Ziuganova.

Jedno percento respondentov sa vyjadrilo v prospech magnáta a bývalého lídra Občianskej platformy Michaila Prochorova alebo iných politikov. Rovnako jedno percento opýtaných by znehodnotilo svoj hlasovací lístok, zatiaľ čo deväť percent voličov by sa volieb nezúčastnilo a šesť percent nie je ešte rozhodnutých.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.