POHODA 2015: Organizačný tím ďakuje najlepšiemu festivalovému publiku

Návštevníci sa bavia počas koncertu slovenskej skupiny Para na 19. ročníku multižánrového festivalu Bažant Pohoda na letisku v Trenčíne vo štvrtok 9. júla 2015. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 13. júla (TASR) – V nedeľu (12.7.) ráno sa skončil 19. ročník multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda. Z pohľadu organizátorov podľa počtu predaných lístkov bol v podstate vypredaný. Na bránach ostalo len niekoľko permanentiek, v sobotu podvečer (11.7.) sa naplnila kapacitu festivalu, čo bolo zrejmé hlavne počas koncertu Björk.

„Ak sa na to pozeráme z pohľadu priebehu, tak nás počas festivalových dní nič mimoriadne neprekvapilo. Všetko šlo hladko a ľudia z produkcie sa občas ohlasovali do vysielačky len preto, aby zistili, či funguje. Jediná nemilá udalosť s prerezanými pneumatikami na parkovisku v nedeľu ráno podčiarkla silu spolupatričnosti medzi návštevníkmi a my veríme, že zámer prekaziť radosť z festivalu autorovi tohto činu nevyšiel,“ uviedol tím Pohody.

Zároveň dodal, že „návštevníci ani organizátori si nemohli želať lepšie počasie. Ak hodnotíme festival podľa reakcií účinkujúcich, tak nás ich predčasné príchody a neskoršie odchody z areálu, ako aj bezprostredné reakcie, napĺňajú radosťou. Nemôžeme festival hodnotiť za návštevníkov, no zaplnené miesta pod pódiami, vypredaný merch a 4000 predaných lístkov na nasledujúci ročník nám dávajú veľkú nádej, že ľudia boli s festivalom spokojní“.

Dobrým zvykom k dotvoreniu atmosféry festivalu je už tradičné vítanie slnka. Tým, ktorí sa dobre bavia, sa totiž nechce odísť. Rekordná účasť bol pri rannom koncerte Kippi Kaninus, navyše, deň nato bol tento rekord prekonaný pri temperamentnej hudbe Sendreiovcov.

„Naším cieľom ale nie je lámať rekordy, snažíme sa len ponúknuť návštevníkom čo najviac pohody. Veríme, že máme za sebou dosiaľ najlepší ročník. Krásne emócie, ktoré doznievajú v nás i našich účinkujúcich, by však neboli možné bez najlepšieho festivalového publika na svete, ktorému ďakujeme. Tešíme sa na vás 7. až 9. júla 2016 na dvadsiatom ročníku festivalu,“ uviedol pre médiá organizačný tím Pohody prostredníctvom PR manažéra Antona Repku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.