Práce ľudí s postihom predstaví výstava v lesníckom múzeu

Zvolenský zámok, ilustračné foto. Foto: TASR

Zvolen 14. júla (TASR) - Približne 60 výtvarných prác ľudí so zdravotným postihnutím predstavuje výstava s názvom "Svet, ako ho vidíme my", ktorá je verejnosti prístupná v Priestoroch Lesníckeho a drevárskeho múzea (LDM) vo Zvolene. "Výstavou chceme povedať, že aj ľudia, ktorí majú zdravotný postih, u nás to je ťažký telesný postih, môžu niečo povedať svojimi kresbami zdravej populácii," uviedla o projekte predsedníčka Slovenského zväzu telesne postihnutých (SZTP) Monika Vráblová.

Výstava prezentuje rôzne žánre, kresby detských, ale aj dospelých autorov. Podľa Vráblovej ide o ľudí s kombinovanými chybami, teda ľudí, ktorí sú telesne aj mentálne postihnutí. "Svoje práce realizujú pod určitým dozorom, a potom sa nimi prezentujú. Máme tu práce aj od strednej a staršej generácie, záleží od rôzneho stupňa zdravotného postihnutia," podotkla.

Tento rok ide už o siedmy ročník podujatia. Podľa Vráblovej výstavu vždy organizujú v dvoch regiónoch Slovenska. "Stretávame sa vždy s veľmi dobrým ohlasom verejnosti. Mali sme dokonca návštevy z Chorvátska, Srbska a predpokladáme, že vysoká návštevnosť bude aj vo Zvolene," dodala predsedníčka zväzu.

SZTP realizuje výstavu s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR v rámci programu Kultúra znevýhodnených skupín obyvateľstva 2015. Výstava sa koná pod záštitou primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej. Priestory Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene, kde bude výstava realizovaná v termíne od 14. júla do 18. septembra tohto roka, budú otvorené pre širokú verejnosť v pracovných dňoch od 9.00 h. do 17.00 h. Vernisáž sa uskutoční dnes o 15.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.