Hľadaného Mariána Kurica z Brezolúp našli mŕtveho, zahynul pri výbuchu

Na policajnej snímke Marián Kuric. Foto: TASR/KR PZ Trenčín

Brezolupy 17. júla (TASR) - Policajti z Bánoviec nad Bebravou odvolávajú pátranie po hľadanom 35-ročnom Mariánovi Kuricovi z Brezolúp (okres Bánovce nad Bebravou). "Menovaný bol 15. júla nájdený mŕtvy v garáži pri rodinnom dome v mieste trvalého bydliska," informoval dnes TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Muž zahynul po tom, čo v garáži rodinného domu v Jerichove, časti Brezolúp, 15. júla večer manipuloval s doposiaľ neznámou a nebezpečnou látkou, následkom čoho došlo k výbuchu. Kuric pri ňom utrpel devastačné poranenia, ktorým na mieste podľahol. Policajný vyšetrovateľ začal v tejto veci aj trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

Na Kurica vydal ešte 4. februára 2013 Špecializovaný trestný súd v Pezinku európsky zatýkací rozkaz pre prečin podplácania, ktorého sa mal dopustiť v roku 2010. Polícia ho hľadala od 16. júna tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.