Poľské médiá velebia Slováka Dudu, Bergovi vadilo, že vyzliekol dres

Na archívnej snímke Ondrej Duda Foto: TASR/Michal Svítok

Varšava 17. júla (TASR) - Na futbalistov Legie Varšava pršala z tribún mohutná kritika, jej zástavu ale napokon zdvihol gólom slovenský reprezentant Ondrej Duda. Vo štvrtkovom prvom súboji 2. predkola s rumunským FC Botosani v 78. minúte krásnou nechytateľnou strelou rozhodol o chudobnej výhre favorita 1:0.

V odvete budúci týždeň 23. júla tak čaká tím, v ktorého drese odchytal celý súboj ďalší slovenský legionár Dušan Kuciak poriadna fuška. Frustrovaní "kibici" Legie domácich hráčov urážkami a piskotom nešetrili, až prišlo vykúpenie z kopačky Dudu. Ten nie je v Legii v ľahkej situácii, čo si neustále všímajú poľské médiá. "Keď Legia hrala pomaly a nepresne, len Duda ukázal rýchlosť a snahu. Iba on v prvom polčase vymýšľal najlepšie akcie domácich. Legia ho chce predať a ide o veľké peniaze, keďže mladý Slovák má dlhodobú štvorročnú zmluva. Ale zúfalé hľadanie kupca, ktorý by na stôl položil najmenej 5 miliónov eur, nie je efektívne. Duda je stále na odchode, už ani tréner Henning Berg v ňom nevidel na 100 percent hráča Legie. Duda je klenot, ktorý v každom okamihu môže priniesť peniaze do klubovej kasy a to je jeho prekliatie. Táto situácia je bizarná a pre hráča tak neznesiteľná, že už verejne vyhlásil, že v súčasnej dobe nikam nejde," napísal po zápase Przeglad Sportowy.

Dudu, ktorý zišiel z ihriska v nadstavenom čase, chválili aj ďalšie poľské médiá. No trénera Berga zamrzela žltá karta, ktorú 20-ročný stredopoliar dostal za vyzlečenie dresu pri oslave gólu. "Odohrali sme dobrý zápas, výsledok 1:0 je v poriadku, ale mali sme dať viac gólov. To, že sme hrali s 8. tímom rumunskej ligy neznamená, že sme mali úplne dominovať. Viem, že kibici majú právo na kritiku, keďže si platia za lístky. Ondrej nemusí pri góloch vyzliekať dres, bola to zbytočná žltá karta," hodnotil zápas nórsky kouč.