Vodičovi, ktorý usmrtil cyklistu, našli v krvi drogy. Hrozí mu väzenie

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Rimavská Sobota 17. júla (TASR) - Z prečinu usmrtenia obvinil rimavskosobotský vyšetrovateľ 29-ročného Mareka Š. z Rimavského Brezova, ktorý usmrtil cyklistku.

Nehoda sa stala ešte 6. júna na štátnej ceste v smere od obce Rimavské Brezovo na Rimavskú Baňu. Osobné motorové vozidlo Opel Astra viedol obvinený muž bez platného osvedčenia o technickej kontrole a bez platného osvedčenia o emisnej kontrole. Podľa polície v rovnom úseku cesty, na suchej a zjazdnej vozovke, neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky, situácii v cestnej premávke a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať.

"Z nezistených príčin prešiel do protismeru, kde v tom čase v smere od Rimavskej Bane prichádzala 35-ročná cyklistka, naposledy bytom Rimavské Zalužany, ktorú zachytil vozidlom," priblížila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Vozidlo zišlo do priekopy, kde narazilo do stromov, pričom bolo vymrštené a zostalo stáť prevrátené na boku. Cyklistka bola nárazom odhodená od vozidla do ľavej priekopy do trávnatého porastu medzi stromy, pričom utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla.

Vo vozidle sa zranili traja spolujazdci, 59-ročná žena a 59-ročný muž z Rimavskej Soboty, ktorí utrpeli ťažké zranenia, 64-ročný muž, bytom Vrbovce nad Rimavou, sa pri nehode ľahko zranil.

"Vyšetrením krvi obvineného vodiča bol zistený pozitívny nález metamfetamínu v koncentrácii 52 ng/ml a amfetamínu v koncentrácii 21 ng/ml. Za tento prečin hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov, prípad je stále v štádiu vyšetrovania," dodala hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.