V Jarovciach začali s opravou kultúrneho domu a športovej haly

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 20. júla (TASR) - Mestská časť Bratislava Jarovce využíva tohtoročné leto na rekonštrukciu viacerých budov i športovísk. Ako dnes povedal pre TASR starosta Jaroviec Pavel Škodler, prioritou sú najmä deti.

"Teraz od pondelka sa začne rekonštrukcia vestibulu a toaliet v Kultúrnom dome, chceme opraviť chodník na Jantárovej ulici, na ktorý sme od vyššieho územného celku dostali 25.000 eur." Rekonštrukcia kultúrneho domu vyjde obec na 20.000 eur. Vybudovanie chodníka bude celkovo stáť 50.000 aur. Tento rok chce obec tiež začať s rekonštrukciou športovej haly na Zeleninovej ulici, povedal pre TASR starosta.

„Už to vypratávajú, tento týždeň odstránia staré elektrické káble. Do zimy by sme chceli opraviť aspoň osvetlenie, okná a najmä opraviť strechu, aby to už mohli využívať aspoň deti na športové aktivity,“ dodal Škodler. Hala, ktorej rekonštrukcia bude stáť asi 100.000 eur, by mala postupne slúžiť nielen na športové, ale aj kultúrne aktivity. V lete plánuje mestská časť Bratislava – Jarovce začať aj s budovaním detského dopravného ihriska. Spolu to bude stáť cca 5 až 6000 eur, z toho 900 eurami prispeje BSK, 3000 dodá sponzor a zvyšok uhradí obec. Najväčšou investíciou v tomto volebnom období bude v obci rekonštrukcia Základnej školy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.