RegioJet rozširuje počet autobusov a železničných vozňov na Slovensku

Ilustračné foto. Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 24. júla (TASR) – Súkromný dopravca RegioJet rozširuje svoj vozidlový park na železnici, ako aj v autobusovej doprave. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Aleš Ondrů.

"Začiatkom tohto týždňa boli dopravcovi dodané ďalšie dva vozne typu Astra. Tie budú v najbližších dňoch zaradené do ostrej prevádzky na trase Praha - Ostrava - Žilina – Košice," priblížil hovorca. V najbližších týždňoch bude dopravcovi dodaných ďalších sedem moderných vozňov. "Do konca roka by mal mať RegioJet vo svojom vozidlovom parku 10 týchto moderných vagónov," dodal Ondrů.

V tomto týždni prišlo dopravcovi aj šesť nových diaľkových autobusov v štýle Fun&Relax v celkovej hodnote 2 milióny eur. "Tieto autobusy budú využité najmä pre novú pripravovanú medzinárodnú linku Bratislava – Letisko Wien Schwechat – Viedeň, ktorú plánujeme čoskoro otvoriť a začať na nej prevádzku v hodinovom intervale," uzavrel hovorca spoločnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.