Pri výbuchu bomby v Bahrajne zahynuli dvaja policajti

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Káhira 28. júla (TASR) - Dvaja policajti zahynuli a tretí sa vážne zranil pri dnešnom bombovom útoku v prevažne šiitskej dedine na bahrajnskom ostrove Sitra, ležiacom južne od metropole Manáma. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyjadrenie bahrajnského ministerstva vnútra.

"Teroristický bombový útok zasiahol policajtov v službe na území Sitry, v dôsledku čoho dvaja z nich prišli o život a tretí sa vážne zranil," uviedlo ministerstvo prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Agentúra DPA s odvolaním sa na bahrajnskú agentúru BNA doplnila, že pri útoku utrpeli ľahšie zranenia aj štyria ďalší policajti.

Bahrajn - ostrovná monarchia v Perzskom zálive - zápasí s násilím už od roku 2011, keď v nej vypukli masové protesty vedené obyvateľmi hlásiacimi sa k šiitskej vetve islamu.

Demonštranti, inšpirovaní vlnou tzv. arabskej jari, požadovali od vlády rozsiahlejšie reformy. Za pomoci sunnitských síl, vrátane susednej Saudskej Arábie, sa ich vtedy Bahrajnskému kráľovstvu podarilo potlačiť.

K sunnitskej odnoži islamu sa hlási aj bahrajnská kráľovská rodina. Väčšinu obyvateľstva krajiny tvoria však šiiti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.