POZOR: Na trhu sa môžu nachádzať nebezpečné kozmetické výrobky

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na tri nebezpečné kozmetické výrobky v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX kontrolné orgány vo Švédsku a Bulharsku. Je možné, že sa vyskytujú aj na Slovensku. TASR o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný. Na snímke prípravok na bielenie zubov s názvom Tooth Whitening Pen. Výrobcom je firma zo Švédska. Prípravok sa nachádza v 5 ml pere. Výrobok obsahuje látku, ktorá nesmie byť súčasťou kozmetických výrobkov. Foto: TASR/ÚVZ SR

Bratislava 6. augusta (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na tri nebezpečné kozmetické výrobky v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX kontrolné orgány vo Švédsku a Bulharsku. Je možné, že sa vyskytujú aj na Slovensku. TASR o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Prvým výrobkom je prípravok na bielenie zubov s názvom Tooth Whitening Pen. Výrobcom je firma zo Švédska. Prípravok sa nachádza v 5 ml pere. Výrobok obsahuje látku, ktorá nesmie byť súčasťou kozmetických výrobkov.

Ďalším výrobkom, na ktorý upozorňuje ÚVZ, je farba na vlasy Nourishing Permanent Hair Color, pôvodom z Mexika. Výrobok taktiež obsahuje látku, ktorá nesmie byť zložkou kozmetických výrobkov.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na tri nebezpečné kozmetické výrobky v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX kontrolné orgány vo Švédsku a Bulharsku. Je možné, že sa vyskytujú aj na Slovensku. TASR o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný. Na snímke je farba na vlasy Nourishing Permanent Hair Color, pôvodom z Mexika. Výrobok taktiež obsahuje látku, ktorá nesmie byť zložkou kozmetických výrobkov. Foto: TASR/ÚVZ SR

Problematické je aj sérum na obočie s názvom Eyebrow Enhancing, pôvodom z Číny. Výrobok sa nachádza v 3 ml bielej fľaške s čiernym uzáverom a obsahuje prekročenú povolenú koncentráciu látky benzalkonium chloride.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na tri nebezpečné kozmetické výrobky v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX kontrolné orgány vo Švédsku a Bulharsku. Je možné, že sa vyskytujú aj na Slovensku. TASR o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný. Na snímke sérum na obočie s názvom Eyebrow Enhancing, pôvodom z Číny. Výrobok sa nachádza v 3 ml bielej fľaške s čiernym uzáverom a obsahuje prekročenú povolenú koncentráciu látky benzalkonium chloride. Foto: TASR/ÚVZ SR

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.