Kryštof vydáva reedíciu albumu Poločas, vychádza i na vinylovej platni

Na archívnej snímke spevák českej skupiny Kryštof Richard Krajčo Foto: TASR/Ladislav Novák

Bratislava 6. októbra (TASR) – Známa česká skupina Kryštof vydáva reedíciu kompilačného albumu Poločas. Album najväčších hitov skupiny sa na pultoch predajní s hudobnými nosičmi objaví 16. októbra a bude prvýkrát k dispozícii na vinylovej 2LP a zároveň aj na novej verzii CD.

Platňa Poločas je kompiláciou najväčších hitov skupiny Kryštof. Pôvodne vyšla na jeseň roku 2007, teraz sa objaví v rozšírenej podobe. Na CD bude album bohatší o štyri skladby, na 2LP dokonca o päť piesní. K pätnástim hitom z rokov 2001 až 2007 pribudnú poľské verzie pesničiek Lolita, Ženy, Cosmoshop a Obchodník s deštěm, vinyl ponúkne aj úpravu pesničky Dveře do pokoje z repertoáru skupiny Mňága a Žďorp, ktorú nahrali pre projekt Dáreček.

Zoznam skladieb: Plán, Iluze, Atentát, Lolita, Cosmoshop, Ženy, Obchodník s deštěm, Tramvaje, Pohádkách, Srdce, Zrcadlení, Vodné stočné, Rubikon, Svědomí, Chmýří, Lolita z Polska, Kobiety, Cosmostrend, Zaklinacz deszczu a Dveře do pokoje (bude len na 2LP).

Skupina Kryštof vznikla v roku 1995 v Havířově, začínali pôvodne ako trio. V roku 2001 vydali debutový album Magnetické pole. Úspešnou z tohto albumu bola pieseň Lolita, ktorá bola najhranejšou v českom rádiovom éteri. Rok nato vychádza album V siločarách a megahitom z tohto albumu bola skladba Obchodník s deštěm. Úspešné boli aj albumy Mikrokosmos (2004) a Rubikon (2006). Na jeseň 2007 vydali výber najväčších hitov Poločas (Best Of). V závere roka 2008 vydali live album Kryštof v Opeře. V marci 2009 získali dve ceny Akadémie populárnej hudby Aurel ako skupina roka 2008 a za skladbu roka, ktorou bol song Atentát. V januári 2010 vydali piaty štúdiový album s názvom Jeviště. Prvým singlom z neho bola pieseň cyRáno, ktorá zaznela vo filme 2 Bobule. Vo februári 2012 vydali CD a DVD Kinotour 2011, čo je záznam ich koncertného turné, a 15. októbra 2012 šiesty štúdiový album Inzerát. Z neho sú aj úspešné piesne Inzerát, Křídla z mýdla, ktorý s Richardom Krajčom naspieval Jaromír Nohavica, a Cesta, duet s Tomášom Klusom. Album Inzerát im pri odovzdávaní ocenení Anděl 2012 vyniesol dve sošky pre skupinu roka a album roka. Prvého júna 2015 vydali siedmy štúdiový album Srdcebeat.

TASR informovala marketingová a promo manažérka spoločnosti Warner Music Renáta Tomášová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.