Slovenskí volejbalisti utužili partiu na rybačke

Na archívnej snímke volejbalisti Slovenska Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 7. októbra (TASR) - Dobrú zábavu, ventiláciu myšlienok a utuženie kolektívu. To všetko priniesla tímová rybačka, ktorou si slovenskí volejbalisti spestrili prípravu na blížiaci sa európsky šampionát. V sladkých vodách sa im lov vydaril a rovnako úspešne by si chceli počínať aj na horúcej talianskej palubovke.

Zverenci trénera Alberta Giulianiho sa takto neoficiálne stretli len nedávno. Tréningové dresy s loptami vymenili za rybárske udice a príjemné posedenie v prírode. "Chlapci sa tam odreagovali, spojili svoje sily, porozprávali sa. Nielen o volejbale, ale aj o spoločenskom živote a o to nám išlo. Teší ma, že sa tu zišiel takýto kolektív. Chalani si vedia spraviť aj srandu sami zo seba, a to je na tom najlepšie," hodnotil asistent trénera Andrej Kravárik.

Reprezentanti si tak mohli vyskúšať, či by sa niektorý z nich popri prehadzovaní lopty cez sieť uplatnil aj v športovom rybolove. Viacerí podali úctyhodné výkony, z veľkej miery hlavne preto, že mali uľahčenú úlohu. "Keďže to boli súkromné rybníky, rýb bolo dosť. S lovom neboli takmer žiadne problémy," pousmial sa Kravárik.

Bývalý úspešný slovenský volejbalista s gréckym občianstvom prezradil, komu sa podarilo chytiť najväčší úlovok. "Pochlapil sa Martin Sopko, chytil tuším štvorkilovú šťuku. Boli ale aj kapry či zubáče," dodal Kravárik. Asistent reprezentačného kouča si po úspešnej akcii zaželal, aby sa jeho zverencom darilo rovnako aj v Taliansku. "Čo sa týka lovu rýb, sme spokojní. Teraz už len niečo uloviť na majstrovstvách Európy a bude to paráda."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.