Uber začal v Estónsku pracovať na daňových priznaniach pre vodičov

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Bratislava 13. októbra (TASR) – Americká spoločnosť Uber bude mať zastúpenie v zmiešanej komisii s estónskym daňovým a colným výborom. Ako firma informovala, hlavnou prioritou komisie je vytvoriť pilotnú platformu daňového priznania určenú spočiatku pre partnerských vodičov Uberu. Chce im tak zjednodušiť nahlasovanie daňových povinností. Prvé výsledky očakáva už v roku 2016.

Uber označil Estónsko za pokrokovú a inovatívnu krajinu, ktorá využíva digitálne služby, aby sa stala jednou z popredných svetových technologických metropol. Elektronické transakcie spravované digitálnymi spoločnosťami ako Uber môžu podľa firmy priniesť transparentnosť a sledovateľnosť kompetentným orgánom a jednotlivcom v odvetviach, ktoré boli historicky považované za hotovostné.

"Máme radosť, že môžeme pomôcť partnerským vodičom Uber a ostatným samostatne zárobkovo činným osobám tým, že im v spolupráci s estónskym daňovým a colným výborom zjednodušíme priznávanie daňových povinností," uviedol vedúci útvaru verejnej politiky pre región Európy, Stredného východu a Afriky Mark MacGann.

"Chceme spolupracovať s miestnymi a národnými orgánmi na vytvorení moderných a účinných spôsobov tak, aby spotrebitelia i štát mohli ťažiť z benefitov rastúcej dopytovej digitálnej ekonomiky," dodal MacGann. Avizoval, že o podobné možnosti sa bude Uber zaujímať aj v iných krajinách.

Mobilná aplikácia Uber je alternatívnou formou taxislužby, ktorá spája vodičov s cestujúcimi. Zákazník zadá číslo platobnej karty, z ktorej mu Uber po ukončení jazdy strhne konkrétnu sumu. Oproti klasickému taxi je lacnejší. V Európe však vyvolal veľkú vlnu protestov taxikárov, ktorí túto službu považujú za nelegálnu konkurenciu. V Bratislave pôsobí od polovice augusta, koncom septembra preň protestovali aj slovenskí taxikári.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.